Выставки

ДОСЛІДНИЦЬКА ВИСТАВКА «МУЗЕЙНА ЛАБОРАТОРІЯ»

    Вперше у Маріупольському краєзнавчому музеї створена дослідницька виставка, яка називається «Музейна лабораторія». Вона відображає не тільки експонати, а й процес їх вивчення. Подібна робота є обо...

Виставка картин другої частини Меморіалу Куїнджі

   У травневі дні Маріупольський художній музей ім. А.І. Куїнджі порадує своїх відвідувачів виставкою пейзажного живопису відомих українських митців другої половини ХХ століття з колекції музею. Всі п...

Великодні барви Приазов'я

     22 квітня 2021 року в музеї народного побуту (філія КУ "Маріупольський краєзнавчий музей") відкрилась виставка "Великодні барви Приазов'я", центральне місце в якій зайняли писанки різних часів,...

ФотогалереяМЕМОРІАЛ КУЇНДЖІ

     4 червня у Маріупольському художньому музеї та Міському центрі сучасного мистецтва відкрилася міжнародна виставка пейзажного живопису «Меморіал Куїнджі». Історія Меморіалів Куїнджі починається в далекому 1973 році, коли було прийнято рішення проводити покази творчих досягнень митців раз на п'ять років, вшановуючи пам'ять  геніального пейзажиста. Меморіал 2021 року найбільш значна подія у художньому житті міста у рік 180-річчя з дня народження Архипа Куїнджі. Він презентує головні тенденції розвитку сучасного пейзажного живопису.

     На обох майданчиках експонуєтся біля 200 картин українських митців та художників з близького та далекого зарубіжжя. Наша країна представлена художниками з Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Херсона, Кам'янець-Подільська та інших міст та містечок. Серед цих майстрів живопису та графіки народні та заслужені художники України та молоді, але дуже перспективні автори, чиї картини пройшли дуже авторитетний відбір виставкому Національного Союзу художників України. Дуже широка  географія і зарубіжних авторів: Греція, Кіпр, Китай, Латвія, Литва, Вірменія, Грузія, Іспанія, Канада, Бразилія та інші країни.

     Добру нагоду в черговий раз показати свої твори на тлі всеукраїнської і міжнародної презентації мають і художники з Маріуполя:  Скорлупін, Кофанов, Коренчук, Кондратенко, Гнатишин, Українцева та інші.

     Маріупольський глядач побачить різноманітні по техніки виконання, художнім прийомам твори як реалістичних, так і пост-модерністських  направлень сучасного образотворчого мистецтва.

     Меморіал Куїнджі, який став можливим завдяки імені видатного живописця, уродженця Маріуполя, безумовно, впише творчість українських авторів у контекст європейського мистецтва, та зробить  місто Маріуполь справжньою Меккою пейзажного живопису.

Виставка працює до 3 липня 2021 року.

Довідки за тел. (0629) 33 32 09.