Выставки

Великодні барви Приазов'я

     22 квітня 2021 року в музеї народного побуту (філія КУ "Маріупольський краєзнавчий музей") відкрилась виставка "Великодні барви Приазов'я", центральне місце в якій зайняли писанки різних часів,...

Виставка «Всесвіт під мікроскопом»

У Маріупольському краєзнавчому музеї до 9 травня працює виставка «Всесвіт під мікроскопом». Часи роботи виставки: з 10:00 до 18:00 Вихідний: понеділок Ціна квитків: для дітей - 40 грн.; для ...

«Пошта, телеграф, телефон у Маріуполі»

У Маріупольському краєзнавчому музеї відкрилась міні-виставка «Пошта, телеграф, телефон у Маріуполі», адже у цих видів зв’язку у 2020 році знаменні дати. Так, пошта веде свою історію з давніх козацьки...

ФотогалереяПам'яті художниці присвячується

     9 днів тому пішла з життя, приєднавшись до вічності, талановита львівська художниця, дизайнер, поет та письменниця,мудра та добра людина Вікторія Володимирівна Ковальчук. З Маріуполем ії поєднували творчі зв'язки. За останні роки вона двічі проводила у художньому музеї нашого міста свої персональні виставки, а крім того творчі зустрічі, презентації книжок, майстер-класи.

     Шанувальникам образотворчого мистецтва вона запам'яталась високою фаховістю та особливою творчою фантазією. Вікторія Володимирівна – член Спілки художників України з 1995 року. За своє творче життя вона проілюструвала понад двохсот книг різних жанрів, серед них 30 дитячих книг, зокрема: збірник колядок і щедрівок «Нова радість стала», Л. Костенко «Бузиновий цар», Д.Павличко «Пригоди кота Мартина», Богдан–Ігор Антонич «Росте хлоп'я, мов кущ малини» та багато інших.  Двічі книги проілюстровані нею визнавались кращими книгами року.

     Вона нагороджувалась багатьма дипломами республіканських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, лауреат літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, одержала Гран-прі на міжнародному б'єналі «Диалог: колір та лінія». Ії персональні виставки проходили У Львові, Києві, Ярославлі та у інших містах України та зарубіжжя.

        Вікторія Володимирівна дуже гостро приймала до серця військові події у нашій країні, вона була справжнім патріотом України. Остання ії персональна виставка у нашому місті мала назву «Дві книги про мир і війну».

      А ще Вікторія Володимирівна була щедрою людиною. Після проведення останньої виставки, вона подарувала музею колекцію своїх ілюстрацій до казки Л. Костенко «Бузиновий цар». Ії ілюстрації віртуозні по техниці, талановиті по колористичним та композиційним рішенням.

      У серпні цього року мала відбутися наступна персональна виставка художниці у нашому місті. Ми ії дуже чекали, вели перемовини з Вікторією Володимірівною. Але на жаль…

       Впевнена, що у багатьох маріупольців Вікторія Володимирівна залишилась у пам'яті як яскравий художник та дуже світла, інтелігентна людина.

 

    Завідувачка маріупольським художнім музеєм ім. А.І. Куїнджі                     Тетяна Булі

В.Ковальчук. Ілюстрації до книги Ліни Костенко "Бузиновий цар"