Выставки

Виставка "Тролейбус-фотоапарат" у Маріупольському краєзнавчому музеї

    У 2018 р. команда «PavlovkaArtGallery» у складі Вальдемара Клюзка, Ігоря Бельського, Юлії Бельської, Володимира Буслова за підтримки Маріупольської міської ради в рамках StartupГогольfest у Маріуп...

Виставка картин маріупольського художника Олександра Шпака

    В художньому музеї ім. А. І. Куїнджі відкрилася виставка картин маріупольського художника Олександра Шпака. У п'яти експозиційних залах на суд глядачів представлена ретроспектива творчості художни...

Виставка декоративно-прикладного мистецтва "Траєкторія творчості"

   17 квітня 2019 року в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва «Траєкторія творчості». Автори робіт, представлених на виставці – викладачі маріупольсь...

ФотогалереяУвага! Скоро у Маріупольському краєзнавчому музеї відкриється спільна експериментальна робота з "Платформа "ТЮ" - виставка “Деком. Пропаганда”!

     Основою виставки є об'єкти з власних фондів музею, які зображують символіку радянського комунізму. Експонати зібрані та показані в незвичній для музейної практики формі, спонукаючи подивитися на комуністичну символіку під іншим кутом.

     Найбільш впізнавані символи радянської епохи стали матеріалами для нових робіт, таким чином позбавляючись первинного сакрального сенсу.

     Декомунізаційний закон заборонив пропаганду комуністичної радянської символіки як тоталітарної та злочинної. Власне, нам запропонували викреслити з пам'яті 70 років власної історії. Втім, ми впевнені: історію не можна забувати, її треба переосмислювати.

     А найважливіші носії пам'яті про радянський період — це саме комуністична символіка. Наразі законно побачити символи радянського комунізму можна тільки в музеях. Поза музейним простором використання символів СРСР вважається пропагандою.

     Цей злочин карається позбавленням волі до 10 років з конфіскацією майна, якщо його вчинено групою осіб та з використанням засобів масової інформації - кураторам виставки загрожувало б саме це покарання, якби вона відбувалася не в музеї.

     Куратори виставки - Платформа ТЮ. Над проектом працювала команда ТЮ та Маріупольського краєзнавчого музею. У виставці беруть участь Маша Пронина, Олександр Долгий, Kolia Koryshkin.

      Виставка почне свою роботу з 20 квітня. Не пропустіть!