Выставки

Виставка "Тролейбус-фотоапарат" у Маріупольському краєзнавчому музеї

    У 2018 р. команда «PavlovkaArtGallery» у складі Вальдемара Клюзка, Ігоря Бельського, Юлії Бельської, Володимира Буслова за підтримки Маріупольської міської ради в рамках StartupГогольfest у Маріуп...

Виставка картин маріупольського художника Олександра Шпака

    В художньому музеї ім. А. І. Куїнджі відкрилася виставка картин маріупольського художника Олександра Шпака. У п'яти експозиційних залах на суд глядачів представлена ретроспектива творчості художни...

Виставка декоративно-прикладного мистецтва "Траєкторія творчості"

   17 квітня 2019 року в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва «Траєкторія творчості». Автори робіт, представлених на виставці – викладачі маріупольсь...

Фотогалерея1 та 12 лютого 2019 року Маріупольський краєзнавчий музей провів роботу з фокус-груп в рамках грантового проекту «Виклики часу, або яким має бути Маріупольський краєзнавчий музей?»

     1 та 12 лютого 2019 року Маріупольський краєзнавчий музей  провів  роботу з фокус-груп в рамках грантового проекту «Виклики часу, або яким має бути Маріупольський краєзнавчий музей?» Разом з громадськими організаціями, вченими-істориками  Маріупольського державного університету, провідними краєзнавцями Маріуполя, активною молоддю, яких запросили на круглий стіл до музею, ми обговорили питання подальшого розвитку інституції.

     На засідання першої фокус-групи відгукнулася активна молодь - представники «Платформи ТЮ» Діана Берг та Олексій Єгоров, Ілона Архангельська (ГО«Клуб любителів японської культури»), активісти-краєзнавці - Олена Дейниченко та Микола Шевченко. Як з’ясувалося, вони дуже зацікавлені в музейних змінах. Від молоді ми почули що вони очікують від музею. Яким вони хочуть його бачити? Що зробити, щоб Маріупольський краєзнавчий музей став сучасним та цікавим для молоді. Обговорювали ще одне питання - чим активна молодь міста може бути корисна музею, а музей молоді?

     Спікером виступила директорка краєзнавчого музею Наталя Капустнікова, яка відмітила, що «в реаліях ХХІ століття капітального ремонту будівлі буде недостатньо, необхідно оновлення підходу в подачі матеріалу. Зараз музей відвідує 60 тисяч осіб на рік, співробітниками проведено 700 екскурсій та інших заходів: театралізовані екскурсії, проведення музейних наукових конференцій і семінарів, також в музеї регулярно проходить засідання Маріупольського товариства краєзнавців і багато іншого. Саме тому в музеї необхідно провести поетапну реконструкцію і заміну експозиції ».

     Вислухавши пропозиції від молодих небайдужих до музею активістів, ми заручилися їх підтримкою щодо надання інформаційної волонтерської допомоги.

     Засідання з іншою фокус-групою дало ще більш вагомий результат. До його роботи були залучені відомі громадські діячі  Надія Чапні (Маріупольське грецьке товариство), Олексій Бараннік, Володимир Харакоз (Маріупольське відділення Національної спілки художників України), Олексендр Чернов, Сергій Тафінцев, Сергій Буров, Олександр Катрич, (Маріупольське товариство краєзнавців), Вадим Джувага (маріупольське відділення товариства «Просвіта»), Олена (представниця товариства людей з вадами зору), вчені-історики  Маріупольського державного університету – Вадим Коробка, Володимир Романцов, Юзеф Нікольченко, керівник маріупольської філії Національної Академії мистецтв України - Галина Батичко, Надія Салькова - викладач історії індустріального коледжу ПДТУ та колеги-музейники з Нікольського музею – Антоніна Гатілова та Олена Болгарчук.  Протягом засідання з’ясувалося, що питання змін в музеї дуже актуальне. Після довгих дискусій був зроблений висновок: науковці та громадські діячі, безумовно, зацікавлені в тому, щоб музей Маріуполя мав відповідний європейський рівень. Для цього всі вони готові допомогти музеєві. Гості музею виразили підтримку Маріупольському краєзнавчому музею щодо його подальших змін.

    За підсумками роботи фокус-груп було прийнято низку пропозицій, спрямованих на оптимізацію роботи краєзнавчого музею: естетизація експозиції; вільний Wi-Fi і QR-коди для кожного експоната, завдяки яким можна отримати більше інформації про той чи інший об'єкт; інформаційна відкритість та партнерство з іншими науковими та культурними установами, ЗМІ; розробка логотипу музею, афіш для заходів і т.д .; турбота про комфорт відвідувачів, в тому числі людей з інвалідністю. В подальшому від музею очікують перетворень на сучасний креативний простір, який цікавий для маріупольців і гостей міста.

   Заходи проходили у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт частина 4» за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 

#музейвідкритонаремонт#UCBI#UCMC#USAID