Выставки

Виставка робіт маріупольських художників Мамедова Сумані, Нетреби Спиридона, Шакули Олександра.

     У художньому музеї ім. А.І. Куїнджі 16 лютого 2018 року відбулось відкриття виставки художників Мамедова Сумані, Нетреби Спиридона, Шакули Олександра.      У експозиційних залах музею на суд г...

ХII фестивалаль фотоклубів України у м. Маріуполі

    Сьогодні 7 лютого 2018 року відбулась підсумкова фотовиставка ХII фестивалю фотоклубів України у місті Маріуполі на базі художнього музею ім. А.І. Куїнджі.   На протязі вже 12 років, не дивлячись...

Екслібрис - знак книжковий

     У Маріупольському краєзнавчому музеї відкрилася нова виставка з фондової колекції «Екслібрис - знак книжковий».      Любителі і колекціонери книг збирають в своїх бібліотеках безліч друкованих...

ФотогалереяПерше заняття юних краєзнавців

      30 вересня 2017 року у Маріупольському краєзнавчому музеї стартував проект «Юний краєзнавець». На першому занятті керівник проекту Олександра Валеріївна Забело познайомила підлітків з азами краєзнавства, залучила до пошуку улюблених куточків міста вікторина «Краєзнавча Відгадайка». Підлітки з цікавістю слухали історичні коментарі до знайомих архітектурних об'єктів.

    Діти дізналися про найцікавіші знахідки, виявлені археологами на території Приазов'я, змогли доторкнутися до стародавнього кинджалу, спису, колисці і монеті. Ці унікальні предмети були знайдені при розкопках укріплення Кальміус і належали козакам, які проживали на території нашого краю.
    В ході проекту Олександра Валеріївна запропонувала маленьким краєзнавцям спробувати себе в ролі археологів і реставраторів. Дітей поділили на дві команди: одна - здійснювала розкопки «черепків» керамічного глечика, а інша займалася відновленням первісного вигляду знайденого предмета, тобто реставрацією.

    Невеликий екскурс юних краєзнавців по експозиційним залам музею та інтерв'ю, взяте у наукового співробітника, доповнили картину про роботу музею як зберігача історії про місто і край.
    Юні краєзнавці отримали подарунок - спеціальний щоденник з логотипом проекту, куди вони будуть фіксувати свої наукові спостереження.

    Наступне заняття відбудеться 21 жовтня о 15:00 за адресою: вул. Георгіївська, 20 (Маріупольський краєзнавчий музей).

    Шановні школярі та їх батьки! Якщо у вас є бажання розвивати свої знання про рідне місто і край, приходьте до нас в музей на проект «Юний краєзнавець».
    Ми будемо раді ділитися своїми знаннями з юними дослідниками! І пам'ятайте: «Любити своє місто - це знати його історію!»