Выставки

Українські мотиви в малих скульптурних формах

    Музей народного побуту (філія Маріупольського краєзнавчого музею) продовжує акцію "Зроби подарунок рідному музею" з метою поповнення фондів предметами побуту і культури мешканців Приазов'я. ...

Виставка «Іноземні інвестиції в Україні. 1870–1918 рр. Частина ІІ. Франція»

    Сьогодні Україна, розглядаючи перспективи економічного розвитку країни, пов’язує їх з питанням інтеграції в європейське економічне співтовариство. Тому вивчення історичного досвіду, який з усією о...

Персональна виставка Оксани Гнатишин "Вогонь та повітря"

   В художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відкрилася виставка маріупольської художниці Оксани Гнатишин «Вогонь та повітря». На виставці, яка представляє своєрідний звіт автора, експонується 100 картин мо...

ФотогалереяПерше заняття юних краєзнавців

      30 вересня 2017 року у Маріупольському краєзнавчому музеї стартував проект «Юний краєзнавець». На першому занятті керівник проекту Олександра Валеріївна Забело познайомила підлітків з азами краєзнавства, залучила до пошуку улюблених куточків міста вікторина «Краєзнавча Відгадайка». Підлітки з цікавістю слухали історичні коментарі до знайомих архітектурних об'єктів.

    Діти дізналися про найцікавіші знахідки, виявлені археологами на території Приазов'я, змогли доторкнутися до стародавнього кинджалу, спису, колисці і монеті. Ці унікальні предмети були знайдені при розкопках укріплення Кальміус і належали козакам, які проживали на території нашого краю.
    В ході проекту Олександра Валеріївна запропонувала маленьким краєзнавцям спробувати себе в ролі археологів і реставраторів. Дітей поділили на дві команди: одна - здійснювала розкопки «черепків» керамічного глечика, а інша займалася відновленням первісного вигляду знайденого предмета, тобто реставрацією.

    Невеликий екскурс юних краєзнавців по експозиційним залам музею та інтерв'ю, взяте у наукового співробітника, доповнили картину про роботу музею як зберігача історії про місто і край.
    Юні краєзнавці отримали подарунок - спеціальний щоденник з логотипом проекту, куди вони будуть фіксувати свої наукові спостереження.

    Наступне заняття відбудеться 21 жовтня о 15:00 за адресою: вул. Георгіївська, 20 (Маріупольський краєзнавчий музей).

    Шановні школярі та їх батьки! Якщо у вас є бажання розвивати свої знання про рідне місто і край, приходьте до нас в музей на проект «Юний краєзнавець».
    Ми будемо раді ділитися своїми знаннями з юними дослідниками! І пам'ятайте: «Любити своє місто - це знати його історію!»