Выставки

Виставка «Одеське малярство та графіка»

    19 червня в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі в рамках культурного проекту «Культура й мистецтво єднають країну» відкривається виставка «Одеське малярство та графіка». На виставці експонується 80 ...

Виставка робіт випускників Маріупольської школи мистецтв "Нащадки Куїнджі"

     Сьогодні в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відкрилася виставка робіт випускників маріупольської школи мистецтв. Виставка включає 50 робіт (викладачі - Макаренко Л.В., Цупрікова Н.М.).     Робо...

Всеукраїнська виставка "Мальовнича Україна"

    16 травня у художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відкрилася Всеукраїнська виставка «Мальовнича Україна». Вперше такий значимий культурно-мистецький проект, що проводиться під кураторством Міністерств...

ФотогалереяВиставка "Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.)" з фондів МКМ

      З 12 серпня 2017 року у Маріупольському краєзнавчому музеї (вул. Георгіївська, 20) працює виставка «Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.)» з фондів МКМ.
     Знаки і квитки Державної скарбниці, Державні кредитні квитки, товарні чеки та розмінні квитки, бони, гроші-марки і лотерейні квитки - це неповний перелік експонатів, які представлені на виставці.


     Трохи історії. Гроші з'явилися як необхідний при виникненні товарообміну універсальний вимірювач. Відомо, що до XVIII ст. грошовий обіг був тільки монетним.
Дослідник боністики Ф.Г. Чучін, так виразно говорив про значення грошових знаків:«Бумажные денежные знаки – показатель культурности и экономического развития народа – особо ясно передают собою этапы развития эволюции и роста страны. Окидывая одним взглядом собрание денежных знаков какого-либо исторического периода, удается воссоздать характер соответствующей эпохи, подчас в таких деталях, которые почти неуловимы и недоступны в передаче словами».
     У 1917 році Українська Центральна Рада однією з перших випускає національні грошові знаки номіналом в карбованець, золотий вміст якого було таким же, як і в російському золотому рублі царського карбування. В кінці 1918 року при гетьмані П.П. Скоропадському в обіг надходять перші номінали українських бон в гривнях, випущені в Німеччині. Надалі уряд Директорії на чолі з С.В. Петлюроюпродовжив випуск серії грошових знаків у карбованцях, які нарівні з гривнями стали основою українського грошового ринку. Таким чином, на Україні сформувалася найбільша неоднорідність грошового обігу, яка налічує понад 1000 різновидів грошових знаків. Частина з яких експонується на виставці.
     Особливий інтерес у відвідувачіввикличутьміські грошові знаки Маріуполя, Одеси, Житомира, Проскурова (нині м Хмельницький), випущені у зв'язку з нестабільним економічним становищем в країні в період Української революції 1917-1921 рр.
     Також на виставці представлені різноманітні лотерейні квитки 20-30-х рр. XX ст.
    Виставка «Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.) з фондів МКМ підготовлена до Дня Незалежності України та покликана познайомити глядача з історією національної валюти України, розповісти про її секрети і таємниці, показати, як виглядали грошові знаки.