Выставки

Лінія берегу

       11 листопада в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відбулося відкриття щорічної виставки робіт учасників маріупольського фотоклубу «Берег». В цьому році клубу виповнилося 42 роки. За ці роки фото...

Виставка картин маріупольського художника Сергія Гулака

   В художньому музеї ім. А.І. Куїнджі з 3 жовтня по 5 листопада 2017 року експонується виставка картин маріупольського художника Сергія Гулака.    У чотирьох експозиційних залах на суд глядачів пр...

Пленерна виставка «Місто Куїнджі»

     3 жовтня о 15.00 в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі відбулося відкриття підсумкової пленерної виставки молодих маріупольських художників «Місто Куїнджі».    Ініціатор і куратор пленеру маріуп...

ФотогалереяВиставка "Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.)" з фондів МКМ

      З 12 серпня 2017 року у Маріупольському краєзнавчому музеї (вул. Георгіївська, 20) працює виставка «Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.)» з фондів МКМ.
     Знаки і квитки Державної скарбниці, Державні кредитні квитки, товарні чеки та розмінні квитки, бони, гроші-марки і лотерейні квитки - це неповний перелік експонатів, які представлені на виставці.


     Трохи історії. Гроші з'явилися як необхідний при виникненні товарообміну універсальний вимірювач. Відомо, що до XVIII ст. грошовий обіг був тільки монетним.
Дослідник боністики Ф.Г. Чучін, так виразно говорив про значення грошових знаків:«Бумажные денежные знаки – показатель культурности и экономического развития народа – особо ясно передают собою этапы развития эволюции и роста страны. Окидывая одним взглядом собрание денежных знаков какого-либо исторического периода, удается воссоздать характер соответствующей эпохи, подчас в таких деталях, которые почти неуловимы и недоступны в передаче словами».
     У 1917 році Українська Центральна Рада однією з перших випускає національні грошові знаки номіналом в карбованець, золотий вміст якого було таким же, як і в російському золотому рублі царського карбування. В кінці 1918 року при гетьмані П.П. Скоропадському в обіг надходять перші номінали українських бон в гривнях, випущені в Німеччині. Надалі уряд Директорії на чолі з С.В. Петлюроюпродовжив випуск серії грошових знаків у карбованцях, які нарівні з гривнями стали основою українського грошового ринку. Таким чином, на Україні сформувалася найбільша неоднорідність грошового обігу, яка налічує понад 1000 різновидів грошових знаків. Частина з яких експонується на виставці.
     Особливий інтерес у відвідувачіввикличутьміські грошові знаки Маріуполя, Одеси, Житомира, Проскурова (нині м Хмельницький), випущені у зв'язку з нестабільним економічним становищем в країні в період Української революції 1917-1921 рр.
     Також на виставці представлені різноманітні лотерейні квитки 20-30-х рр. XX ст.
    Виставка «Бони і лотерейні квитки України (1917 - 30-і рр. XX ст.) з фондів МКМ підготовлена до Дня Незалежності України та покликана познайомити глядача з історією національної валюти України, розповісти про її секрети і таємниці, показати, як виглядали грошові знаки.