Выставки

Виставка «Православні святині»

У Маріупольському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Православні святині», присвячена 1032-річчю хрещення Київської Русі. На виставці представлені предмети музейного зібрання, що відбиває історію...

Відкриття персональної виставки Олександра Бондаренко

 16 липня о 14:00  відбудеться відкриття персональної виставки Олександра Бондаренко "Абстрактна геометрія".  ...

Персональна виставка художника Анатолія Кальченка

4 червня у Художньому музеї ім. А.І. Куїнджі (вул. Георгіївська,58) відкрилась персональна виставка картин талановитого та самобутнього маріупольського художника Анатолія Кальченка. Анатолій Кальченко...

ФотогалереяВиставка «Православні святині»

У Маріупольському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Православні святині», присвячена 1032-річчю хрещення Київської Русі. На виставці представлені предмети музейного зібрання, що відбиває історію православ'я в регіоні.

Нинішня колекція православної тематики налічує понад 200 одиниць зберігання основного фонду. Вона включає богослужбові, церковні та обрядові предмети, фото і документальні джерела. У складі колекції ікони, богослужбові книги, різні складні, образки, хрести, лампади, дзвони, вотивні підвіски.

Найбільш поширеними предметами поклоніння церковного і домашнього вжитку є ікони. Їх масове надходження в музей відбувалося в 30-і роки XX століття в процесі закриття і руйнування церков. В даний час в фондах Маріупольського краєзнавчого музею зберігаються ікони, що надійшли протягом останніх років.

На виставці представлена лише невелика частина  колекції, всього 19 предметів. Серед них найбільш рання ікона «Святий архангел Гавриїл» (XVIII ст.), конфіскована Маріупольської митницею при спробі вивезення її за кордон. Стулка складня «Богоматір Тихвинська» також датується XVIII ст.

 «Святий Миколай Чудотворець», «Святий великомученик Пантелеймон», «Свята великомучениця Варвара» та інші ікони представляють собою зразки пізньої російської і української іконопису середини XIX століття. У числі експонатів виставки Євангеліє 1748 року в оксамитовій палітурці, хрести «Розп’яття Христове» (XIX ст.), чотирьохстулковий складень «Двунадесяті свята» (XIX ст.).

Запрошуємо відвідати нову виставку!