Выставки

Арт-проект «Beautiesandbeast»

    15 лютого 2019 року у художньому музеї ім. А.І. Куїнджі (вул. Георгіївська, 58) відкрился арт-проект «Beautiesandbeast» художниці та режисера Олени Клочко.        Художник і режисерка Олена К...

"Ремеслу вчитися – завжди в нагоді"

    2 лютого 2019 р. у музеї народного побуту (вул. Гєоргіївська, 55) відкрилась чергова виставка з циклу «Ремеслу вчитися – завжди в нагоді». На цей раз тут представлені ляльки-мотанки народної майст...

Виставка "Музейна скарбниця"

     У Маріупольському краєзнавчому музеї з 1 лютого починає працювати виставка «Музейна скарбниця».    На виставці представлені різні категорії музейної колекції, яка складається з понад 58 тисяч пр...

ФотогалереяВиставка "Музейна скарбниця"

     У Маріупольському краєзнавчому музеї з 1 лютого починає працювати виставка «Музейна скарбниця».

   На виставці представлені різні категорії музейної колекції, яка складається з понад 58 тисяч предметів основного фонду. У кожній групі зберігання є унікальні речі. Деякі з них демонструються на виставці.

  Серед письмових джерел особливу увагу привертають рукописні документи XVIII століття з архіву Маріупольського грецького суду, рідкісні книжкові пам'ятки, такі як «Біблія», видана в Німеччині в 1736 році, рукописне видання грецькою мовою вибраних творів з «Кобзаря» Т. Шевченка, здійснене у Маріуполі поетами А. Шапурмою та Л. Кір’яковим.

   Відвідувачі зможуть побачити колекції предметів з кераміки, металу і дерева, різноманітні за формою, призначенням і технікою виготовлення.

     Археологічна колекція представлена посудинами з курганів епохи енеоліту і бронзи.

     У числі експонатів виставки старовинна зброя, а також рушниця і пістолети середини XIX століття, парадна шпага XIX століття, німецький кинджал періоду Другої світової війни.

   Природна колекція складається з гербарію, геологічних зразків, опудал риб, птахів, тварин. Цікавість у відвідувачів, без сумніву, викличуть опудала королівського пінгвіна, сибірського бурундука, яйце африканського страуса.

   Художня колекція містить живописні, графічні твори, скульптуру, твори декоративно-прикладного мистецтва. Серед експонатів виставки картини М. Глущенка, В. Арнаутова, Б. Щербакова, В. Константинова.

      Запрошуємо відвідати нашу «Музейну скарбницю»! Виставка чекає на відвідувачів до 1 березня 2019 року.